אילה כהן מסבירה איך היא הקימה את העסק של איפור בירושלים ושרדה את זה

אחד הדברים הכי קשים  זה להחזיק עסק של איפור בירושלים. אני לא סתם מתלוננת על זה. זאת פשוט עובדה מוכחת , תארי לך שיש לך עסק ,ואני לא מדברת על רק על איפור, אני מדברת על כלל העסקים, ובעסק שלך יש לו מתחרים בכמות עצומה.
ואחוז הלקוחות שלך למרות שאת גרה בעיר עם האוכלוסייה הכי גדולה בארץ ,הוא מצומצם ,כי הרי ידוע שירושלים מכילה סוגים שונים של אוכלוסיות , בואי נגיד כך .
ומבלי חס וחלילה לצאת גזענית , לעולם לא איפרתי כלה ערביה , ובירושלים האוכלוסייה הערבית מאוד גדולה ,על אף שאני לא יתנגד. אבל אני לא רואה שום לקוחה ערביה שמוכנה לקבל אותי בתור מאפרת מקצועית.

ככה גם קורה בציבור הליטאי בירושלים. אני יכולה להגדיר אותם בתור קהילה סגורה ,שאחת כמוני לא ממש יכולה להתמצות בה , בלי קשר  איפור בירושלים מכיל אין ספור דרישה לסגנונות שונים.

איל אני בתור מאפרת מקצועית יכולה ,כן להתעלות על כול המחסומים האלה ,איך אני יכולה להביא את העסק של איפור לרמה אחרת שגם תצליח להביא לי פרנסה הביתה.

אז לי יש כמה דרכים ,על מנת להגיע למצב כזה שבו אני מחזיקה את עצמי בעסק של האיפור ואני מצליחה לשמור אותו גם רווחי

גבולות גזרה – טוב אנחנו לא בדיוק בצבא , אבל עד לפני ארבע שנים הייתי מוכנה להיות מאפרת בירושלים בלבד ,מי שרצה את השירות שלי מחוץ לפאתי ירושלים , היה יכול פשוט לוותר על הרעיון.

וזה היא אותי למצב בעייתי של הרבה ימים ללא עבודה, לא באיפור ואפילו לא בתסרוקות. מה גם שזה הרגיל אותי רק לקהל לקוחות אחד, על אף שהוא בעצמו מגוון אבל עדיין חסר לי עוד סגנון של לקוחות כמו שיש לקוחות במרכז או בצפון הארץ.
וזה למה החלטתי לתת שירות של איפור עד הבית ,לכול חלקי הארץ ,ובאמת לא משנה לי איפה הלקוחה באה, רק אתמול סגרה איתי לקוחה שתתפלאו אפילו לא כלה ,לאיפור באילת.

העלאת רמת האיפור שלי – אם אני פשוט לא יעלה את הרמה שלי מעל כול מי שהיא מאפרת בירושלים ,אני פשוט ייפול חזק. לכן לא מספיק הלימודים שעשיתי לאיפור.
עשיתי גם המון השתלמויות מקצועיות אצל גדול המאפרים בארץ.
ככה בעצם הבאתי את עצמי לרמה שנותנת לי יתרון משמעותי על כול המתחרות שלי.

פרסום ממש חזק בירושלים – אין מה לעשות אם את לא מפרסמת בירושלים ולא רק עסק של איפור או תסרוקות , את פשוט לא קיימת,  לכן ממש חובה לכול עסק במיוחד אם הוא בתחום היופי
לפרסם את עצמו או בקבוצות ברשתות החברתיות שקשורות לירושלים , או למשל באחד מהמקומונים הרבים בירושלים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *