אוי כמה שזה קשה להיות מאפרת מקצועית

יש לי כמה דברים שמאוד מפריעים לי כמאפרת מקצועית , אחד הדברים שהכי מקשים עליי זה שיש לעיתים לקוחות ,שמזלזלות במקצוע שלי , וחושבים שאין שום סיבה שאני צריכה בכלל להרוויח מהעסק של האיפור כסף בכלל. זה מאוד מפריע לי. אני מאוד לא אוהבת את הדעה שיש ללקוחות על כול מאפרת מקצועית או כול אומן איפור אני מאוד רוצה במאמר הזה לתקן קצת מהדברים , ואולי לפתוח צוהר לעתיד טוב יותר עבורי ועבור הלקוחות המקסימים שלי.
אני יודעת שאני גם צריכה להתחשב בצרכי הלקוחה, ותאמינו לי שאני עושה את זה.
אבל תרשו לי לספר לכם בכמה סעיפים בודדים עד כמה זה קשה להיות בעסקי האיפור בגלל הדברים האלה.

גיוס לימי איפור בהתנדבות – זה נכון שדרך ממש טובה שלך לפרסם את עצמך בצורה מצוינת היא לאפר בימי צילומים שבאים למשימות התנדבות.
אך אני רוצה לשאול שאלה, האם כולם על הסט מתנדבים בצורה מלאה , ללא כול תמורה כספית?
אני רוצה להגיד לכם שברוב הימים האלה שלי לפחות יצא לאפר בהם , אני בין היחידים שלא זכו בכול גמול כספי .אפילו ראש העמותה שלשמה באתי מקבל שכר , ואלווי שהיה לי משכורת כזאת.
למה רק לי שעובדת קשה עם לחץ עצום , שאני צריכה להשקיע את מוצרי האיפור הכול כך יקרים שלי.
לא מגיע שום גמול כספי, שוב אני לא אומרת שאני צריכה לקבל מחיר מלא עבור השירות שלי ,אבל למה לפחות לא לכסות לי את הנסיעות ,למה לא לשלם לי הוצאות אוכל.

ויכוח אין סופי על המחיר – שאני נותנת לכם מחיר עבור שירות של איפור ,אני מכלילה בו את הידע המקצועי שלי באיפור, אני מכילה בו את עלות מוצרי האיפור שבהם אני משתמשת  על מנת לאפר את הלקוחה. וכן אני גם גובה עבור העבודה עצמה.
נניח שאני מאפרת כלה ליום החתונה שלה, ההוצאות שלי שבגינם אני גובה מהלקוחה את הסכום הכספי , הוא עבור איפור הניסיון שלרוב לוקח יותר משלש שעות , וכן גם באיפור ניסיון אני מגיעה על לבית הלקוחה.
עכשיו נניח שאותה לקוחה או יותר נכון כלה מבטלת את השירות שלי. כול מה שהשקעתי באיפור ניסיון יורד בטמיון.
ונכון שיש את העניין שאת צריכה לבדוק את האיפור שלי לפני שאת בוחרת בי , אבל דמייני כול בעל מקצוע אחר שמגיע אליך ,הוא לא לעולם לא יגיע אלייך בחינם. וחוץ מי זה ,אם הגעת אליי , ובחרת אותי מראש כמאפרת ,את בוודאי ראית עבודות איפור שלי , ככה שזה לא בדיוק חתול בשק , ופחות או יותר את יודעת מהי רמת האיפור שלי.

אני חייבת להדגיש שאינני נגד אף לקוחה ,כול מה שאני מבקשת זה שתראו אותי לא רק כמאפרת , אלה תסתכלו עליי כאל בן אדם שרוצה ומגיע לו לפרנס את עצמו בכבוד , מהתעסקות באיפור.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *